Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Tel: +48 514 056 565

Tel: +48 511 103 481

Pompa ciepła powietrze-woda w wersji Split 16 kW dla ogrzewania i przygotowania wody użytkowej – Rzepiska 2020

Cel projektu

Zadanie służące ochronie powietrza polegające na zmianie ogrzewania z węglowego na ekologiczne, oraz do współpracy z kominkiem na drewno z płaszczem wodnym

Przedmiot projektu

Budynek jednorodzinny o powierzchni ok 320 m2 ogrzewany systemem mieszanym podłogowe / grzejniki

smog stop

Rozwiązanie

debno 01

Kompleksowy montaż pompy ciepła typu powietrze-woda o mocy cieplnej 16 kW w wersji Splita T-CAP, jako główne ogrzewanie budynku, w zakresie centralnego ogrzewania przez zbiornik buforowy (do którego wpięty został również kominek z płaszczem wodnym) i przygotowania ciepłej wody użytkowej w zbiorniku CWU z wężownicą o dużej powierzchni przeznaczonej dla pomp ciepła.

Aquarea T CAP. Praca w skrajnie niskich temperaturach, modernizacja i innowacja.

Wydajność grzewcza utrzymana nawet w bardzo niskich temperaturach. Pompy tej serii są zdolne do utrzymania mocy wyjściowej pompy przy temperaturze zewnętrznej spadającej do -20°C bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną.

debno 04

Pompa ciepła wykonana w wersji Split oznacza że Energia przekazywana jest w postaci gazu R410 z jednostki zewnętrznej do wewnętrznej która znajduje się w budynku a następnie dysponowana obiegami pompowymi na instalację podłogową oraz niezależnie instalację grzejnikową.

To nowa generacja energooszczędnych instalacji grzewczych i CWU. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technicznym i zaawansowanym algorytmom sterowania, pompy tej serii utrzymują wysoką wydajność i sprawność nawet w temperaturze -7°C i -15°C. Oprogramowanie pomp ciepła można skonfigurować odpowiednio do wymagań domów energooszczędnych w celu maksymalnego zwiększenia efektywności energetycznej. Urządzenia z tej serii mogą pracować niezależnie od warunków atmosferycznych, przy temperaturach powietrza rzędu nawet -28°C (wyłącznie T-CAP).
Kompaktowa budowa jednostki zewnętrznej bardzo ułatwia instalację.

Dodatkowo firma Panasonic stworzyła serię sterowników umożliwiających regulację w dwóch strefach grzewczych w układzie kaskadowym i biwalentnym. Aquarea to nowa generacja pomp ciepła firmy Panasonic przeznaczonych do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej.

Seria Aquarea T CAP obejmuje najnowsze na rynku pompy ciepła zdolne utrzymać znamionową wydajność grzewczą nawet w bardzo niskich temperaturach rzędu -20°C(*). Pozwala to na uzyskanie optymalnego współczynnika sezonowej efektywności energetycznej. Aby zapewnić stabilną pracę, pompy ciepła są poddawane próbom w temperaturze zewnętrznej -28°C.

debno 03

Pompa ciepła działa na podobnej zasadzie jak pompa hydrauliczna, która pozwala zwiększyć wysokość lustra cieczy dzięki włożonej energii elektrycznej. Pompa ciepła pozyskuje zaś energię cieplną z powietrza zewnętrznego o niskiej temperaturze nawet  poniżej -25°C, dzięki zachodzącym przemianom termodynamicznym. Pompa ciepła pozwala uzyskać nawet ponad 5 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej. Dzięki temu jej wskaźnik efektywności energetycznej (COP) dla trybu grzania dochodzi do nawet 5. Dla porównania ten sam wskaźnik dla kotłów gazowych wynosi poniżej 1.

Oprócz pompy ciepła zamontowaliśmy kompleksowo urządzenie zmiękczające wodę w całym budynku, zabezpiecza nie tylko wnętrze urządzenia pompy ciepła ale i wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego tj, pralkę, zmywarkę itp

debno 02