Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Tel: +48 514 056 565

Tel: +48 511 103 481

Kotłownia 5 klasy w technologii zgazowania drewna 20kW z pompą ciepła w Morawczynie – październik 2018- z dotacją programu RPO o wartości ok 14000zł

Cel projektu

Zadanie służące ochronie powietrza polegające na zmianie ogrzewania z węglowego na ekologiczne z wariantem dotacji „RPO”

Przedmiot projektu

Połączenie kotła zgazowującego drewno 20kw, najwyższej klasy 5 eco design firmy Cichewicz.

Rozwiązanie

Nowoczesne i ekologiczne kotły c.o zgazowujące Sigma to idealna propozycja dla użytkowników poszukujących najtańszego źródła ogrzewania. W połączeniu ze zbiornikiem akumulacyjnym nasz  kocioł spełnia nie tylko wymogi emisji spalin EURO 2022 ale też jest komfortowym źródłem ciepła. Wystarczy raz na dobę załadować zbiornik buforowy poprzez nagrzanie wody naszym kotłem c.o.
Nowoczesne kotły zgazowujące drewno są nawet do 2 razy wydajniejsze od tradycyjnych metod spalania a emisją spalin jest porównywalna jak w kotłach gazowych. Spalamy bowiem gaz drzewny czyli holzgas. Poza drzewem, możemy też spalać brykiety ze słomy, trocin czy węgla brunatnego.
Sigma jako kocioł spalający gaz drzewny wykorzystuje zasadę suchej pirolitycznej destylacji drewna.
Podczas spalania drewna przy ograniczonym dopływie powietrza zachodzą procesy termochemiczne, których efektem jest wytwarzanie gazu drzewnego.
Gaz ten skierowany jest do dyszy palnika gdzie zmieszany z powietrzem tworzy płomień gazowy w dolnej części kotła.
Dzięki takiemu spalaniu urządzenia do zgazowania drewna w pełni wykorzystują zamkniętą w paliwie energię co pozwala uzyskać.
Piroliza drewna lub spalanie pirolityczne czyli dwustopniowe to jedyny sposób na czyste spalanie drewna – spalamy praktycznie gaz drzewny, dzięki czemu nasz model kotła Sigma uzyskał nr 1 w Polsce w konkursie Topten jak jedyny taki kocioł na drewno dostępny na rynku.

Ten wariant oferty zakłada również połączenie z całkowicie automatyczną Pompą ciepła dla przygotowania wody użytkowej. W zasadzie od przełomu marzec/kwiecień do końca września/października pompa ciepła będzie przygotowywała wodę użytkową samodzielnie i co ważne, bez włączania się kotła ( co ma również duże przełożenie na oszczędność i żywotność kotła oraz jego ilość odpaleń i uruchomień ).

Co ważne Różnica na dzień dzisiaj do np. zakupu zwykłego zasobnika wodnego to nieco ponad ok. 4 tyś zł. a jest urządzeniem niezależnym do ogrzewania wody w okresie lata. Koszty energii jakie potrzebuje pompa do pracy to ok. 40/50 zł na miesiąc i nie więcej !