Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Tel: +48 514 056 565

Tel: +48 511 103 481

Wykonanie podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz montaż ogrzewania podłogowego.

Cel projektu

Zbudowanie właściwej instalacji centralnego ogrzewania oraz wody użytkowej ma ogromne znaczenie już na etapie budowania domu

Przedmiot projektu

Budynki jednorodzinne

Wykonanie

Podstawą do przygotowania projektu całej instalacji powinien być przeprowadzony audyt energetyczny lub obliczenia, z których wynika projektowe obciążenie cieplne budynku oraz sezonowe zapotrzebowanie na ciepło. 

Parametry te są niezbędne przy wyborze takiego ogrzewania, które skutecznie i bez dodatkowych kosztów ogrzeje dom nawet w największe mrozy.

Nowoczesne instalacje grzewcze, które coraz częściej montujemy w naszych domach mają za zadanie podnieść standard energetyczny budynku, obniżyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery oraz stworzyć sprawny układ grzewczy.

Budując dom możemy od razu przygotować go do montażu urządzeń nieskotemperaturowych np. pompy ciepła. Jakie warunki musimy uwzględnić oraz o co i na jakim etapie budowy zadbać decydując się na pompę ciepła?

Pompa ciepła może być wykorzystywana jako źródło ogrzewania domu lub c.w.u. Może też być samodzielną instalacją lub pracować w układzie hybrydowym, czyli współpracować z innym źródłem. Do tego istnieją 3 typy pomp – powietrzna, wodna i gruntowa. Wszystkie te czynniki warunkują zakres prac przygotowawczych oraz warunkują sposób przeprowadzania instalacji.

W przypadku instalacja pompa ciepła – ogrzewanie podłogowe, która od początku jest uwzględniona w projekcie domu łatwiej wprowadzić rozwiązania mogące znacznie poprawić funkcjonalność grzewczą. W tym celu przeprowadza się modyfikację odstępu między rurami grzewczymi (zmniejszenie go) oraz zwiększenie średnicy rur. Najczęściej dochodzi też do podzielenia pętli na mniejsze lub tworzenia sekcji o znacznie większych rozmiarach.

Kolejny ważnym elementem jest sam wybór rozdzielaczy a także możliwość sterowania instalacją niezależnie w każdym pomieszczeniu