Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Tel: +48 514 056 565

Tel: +48 511 103 481

Pompa ciepła powietrze- woda Split dla ogrzewania i przygotowania wody użytkowej – jako jedyne źródło ogrzewania – Harklowa 2019

Cel projektu

Zadanie służące ochronie powietrza polegające na zmianie ogrzewania z węglowego na ekologiczne z wariantem dotacji „Czyste Powietrze”.

Przedmiot projektu

Budynek jednorodzinny o powierzchni ok 150 m2 ogrzewany w 100% podłogówką.

smog stop

Rozwiązanie

Kompleksowy montaż pompy ciepła typu powietrze-woda o mocy cieplnej 12 kW w wersji Splita All in One, jako główne ogrzewanie budynku, w zakresie centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w zbiorniku zintegrowanym w kompaktowej obudowie ze stali nierdzewnej.

Pompa ciepła wykonana w wersji Split oznacza że Energia przekazywana jest w postaci gazu R410 z jednostki zewnętrznej do wewnętrznej która znajduje się w budynku a następnie dysponowana obiegiem pompowym na instalację podłogową.

Jednostki o małej wydajności zaprojektowane specjalnie dla domów energooszczędnych charakteryzują się doskonałym współczynnikiem COP=5.

To nowa generacja energooszczędnych instalacji grzewczych i CWU. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technicznym i zaawansowanym algorytmom sterowania, pompy tej serii utrzymują wysoką wydajność i sprawność nawet w temperaturze -7°C i -15°C. Oprogramowanie pomp ciepła można skonfigurować odpowiednio do wymagań domów energooszczędnych w celu maksymalnego zwiększenia efektywności energetycznej. Urządzenia z tej serii mogą pracować niezależnie od warunków atmosferycznych, przy temperaturach powietrza rzędu nawet -28°C (wyłącznie T-CAP). Kompaktowa budowa jednostki zewnętrznej bardzo ułatwia instalację.

Moduły All-in-One: kompaktowe i łatwe w instalacji. Niewielkie wymiary urządzenia umożliwiają instalację w ograniczonej przestrzeni. Dodatkowo firma Panasonic stworzyła serię sterowników umożliwiających regulację w dwóch strefach grzewczych w układzie kaskadowym i biwalentnym. Aquarea All-in-One to nowa generacja pomp ciepła firmy Panasonic przeznaczonych do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej.
Seria Aquarea T CAP obejmuje najnowsze na rynku pompy ciepła zdolne utrzymać znamionową wydajność grzewczą nawet w bardzo niskich temperaturach rzędu -20°C(*). Pozwala to na uzyskanie optymalnego współczynnika sezonowej efektywności energetycznej. Aby zapewnić stabilną pracę, pompy ciepła są poddawane próbom w temperaturze zewnętrznej -28°C.

Pompa ciepła działa na podobnej zasadzie jak pompa hydrauliczna, która pozwala zwiększyć wysokość lustra cieczy dzięki włożonej energii elektrycznej. Pompa ciepła pozyskuje zaś energię cieplną z powietrza zewnętrznego o niskiej temperaturze nawet  poniżej-25°C, dzięki zachodzącym przemianom termodynamicznym. Pompa ciepła pozwala uzyskać nawet ponad 5 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej. Dzięki temu jej wskaźnik efektywności energetycznej (COP) dla trybu grzania dochodzi do nawet  5. Dla porównania ten sam wskaźnik dla kotłów gazowych wynosi poniżej 1.

Wcześniej w marcu 2019–wykonaliśmy kompleksowo instalacje w zakresie 1wszego etapu:

wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej

wykonanie instalacji centralnego ogrzewania w zakresie podłogówki z podziałem na niezależne sterowanie temperaturą pomieszczeń

podejścia instalacji dla montażu pompy ciepła(montowana w kolejnych etapach)

kompleksowe próby szczelności instalacji udokumentowane