Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Tel: +48 514 056 565

Tel: +48 511 103 481

Pompa ciepła powietrze-woda w wersji Split 11 kW dla ogrzewania i przygotowania wody użytkowej – jako jedyne źródło ogrzewania – I Dębno 2020

Cel projektu

Zadanie służące ochronie powietrza polegające na montażu ogrzewania ekologicznego

Przedmiot projektu

Budynek jednorodzinny o powierzchni ok 270 m2 ogrzewany w 100% instalacją podłogową

smog stop

Rozwiązanie

Kompleksowy montaż pompy ciepła typu powietrze-woda o mocy cieplnej 11 kW w wersji Split, jako główne ogrzewanie budynku, w zakresie centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w zbiorniku zintegrowanym w kompaktowej obudowie.

Pompa ciepła wykonana w wersji Split oznacza że Energia przekazywana jest w postaci gazu R410 z jednostki zewnętrznej do wewnętrznej która znajduje się w budynku a następnie dysponowana obiegiem pompowym na instalację podłogową.

Jednostki o małej wydajności zaprojektowane specjalnie dla domów energooszczędnych charakteryzują się doskonałym współczynnikiem COP=5,11.

Pompa ciepła DE DIETRICH ALEZIO S V200 11 kw/ ECO SOLUTIONS, to Moduł kompaktowy BEZOBSŁUGOWY WRAZ Z ZASOBNIKIEM CWU EMALIOWANYM poj. 177 ltr. Idealny wariant do nowych instalacji i budynków energooszczędnych.

Wyjątkowa wydajność i oszczędność energii przy minimalnej emisji CO2 i kompaktowej budowie. Lepsze parametry przy współczynniku COP do 5,11.. Dzięki nowej sprężarce modulującej typu ,,Twin Rotary,,

Pompa ciepła działa na podobnej zasadzie jak pompa hydrauliczna, która pozwala zwiększyć wysokość lustra cieczy dzięki włożonej energii elektrycznej. Pompa ciepła pozyskuje zaś energię cieplną z powietrza zewnętrznego o niskiej temperaturze nawet  poniżej-25°C, dzięki zachodzącym przemianom termodynamicznym. Pompa ciepła pozwala uzyskać nawet ponad 5 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej. Dzięki temu jej wskaźnik efektywności energetycznej (COP) dla trybu grzania dochodzi do nawet  5. Dla porównania ten sam wskaźnik dla kotłów gazowych wynosi poniżej 1.

Debno I 20 03
debno I 20 02

Wcześniej w marcu 2019–wykonaliśmy kompleksowo instalacje w zakresie 1wszego etapu:

– wykonanie instalacji centralnego ogrzewania w zakresie podłogówki z podziałem na niezależne sterowanie temperaturą pomieszczeń

Debno I 20 01

– podejścia instalacji dla montażu pompy ciepła

– kompleksowe próby szczelności instalacji udokumentowane