Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Tel: +48 514 056 565

Tel: +48 511 103 481

Kotłownia 5 klasy pellet w połączeniu z pompą ciepła dla przygotowania cwu. Dotacja "Czyste Powietrze" Biały Dunajec 2019

Cel projektu

Kompleksowy montaż kotłowni opartej na automatycznym kotle pelletowym najwyższej 5 klasy firmy LAZAR typ SMART FIRE.

Przedmiot projektu

Montaż ogrzewania z programem „Czyste Powietrze” .

smog stop

Rozwiązanie

Kocioł Smart Fire posiada najnowszej generacji ekonomiczny, samoczyszczący palnik pelletowy, umożliwiający niezwykle precyzyjne dozowanie i spalanie paliwa. Korpus kotła charakteryzuje się zwartą kompaktową zabudową, wewnątrz której umieszczono większość podzespołów, zabezpieczając je w ten sposób przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Nad całym procesem podawania pelletu i jego spalania czuwa ultraprecyzyjny sterownik z opcją komunkacji przez internet.

Kocioł w zakresie wytwarzania ciepłej wody współpracuje z powietrzną pompą ciepła. Pompa ciepła samodzielnie i w pełni automatycznie przygotowuje ciepłą wodę użytkową bez udziału kotła poza sezonem grzewczym. Wydłuża się tym samym znacznie żywotność kotła . W okresie zimowym natomiast , kiedy pompa ciepła nie podgrzewa ciepłej wody ze względu na zbyt niskie temperatury powietrza,  funkcję tę całkowicie przejmuje kocioł pelltowy, wykorzystując do tego zabudowany w pompie ciepła zbiornik wody i dedykowaną w tym celu wężownicę spiralną.

W ten sposób wyeliminowaliśmy tradycyjny pojemnościowy podgrzewacz cwu i związaną z nim konieczność pracy kotła w okresie letnim. Różnica w cenie jest niewielka, a Właściciel zyskał alternatywne źródło przygotowania cwu poza sezonem grzewczym o koszcie miesięcznym wynoszącym ok 40 zł!

eco design
panel dotykowy
5 klasa kotła
energooszczednosc
internet
7lat gwarancji
odpopielnik
duzy wybor pojemnosci
automatyczne czyszczenie
kompaktowa konstrukcja
bafa
mechaniczne czyszczenie palnika
sonda-lambda
serwis-fabryczny-kraj
sluza
stal-nierdzewna
zestaw-hydrauliczny