Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Tel: +48 514 056 565

Tel: +48 511 103 481

Kotłownia gazowa kondensacyjna (Gaz płynny) Viessmann Vitodens 100 z pompą ciepła dla CWU – Ząb 2020

Cel projektu

Zadanie służące ochronie powietrza polegające na montażu ogrzewania ekologicznego

Przedmiot projektu

Budynek jednorodzinny o powierzchni ok 250 m2 ogrzewany systemem mieszanym podłogowe/grzejniki

smog stop

Rozwiązanie

Montaż gazowej kotłowni kondensacyjnej firmy Viessmann Vitodens 100 w pakiecie z zasobnikiem CWU o pojemności 100 ltr.

Kocioł atrakcyjny cenowo o niewielkich wymiarach i cichej pracy, bardzo solidnej konstrukcji z bardzo dobrej klasy palnikiem Matrixa i wymiennikiem wykonanym z wysokogatunkowej stali szlachetnej Inox Radial / kwasoodpornej ( 10 lat gwarancji na wymiennik to raczej rzadkość u innych producentów ).

Szeroki zakres modulacji mocy grzewczej sprawia, że doskonale nadaje się do nowych mieszkań i domów jednorodzinnych o małym zapotrzebowaniu na ciepło, jak i tych modernizowanych, o większych potrzebach.

Zab 08

Dotykowy wyświetlacz zwiększa komfort obsługi

Gazowy wiszący kocioł kondensacyjny Vitodens 100-W obsługiwany są za pomocą nowego podświetlanego panelu dotykowego LCD. Wyświetlacz jest dobrze czytelny i komfortowy w obsłudze, również w ciemnym otoczeniu.

Ten wariant kotłowni zawiera również połączenie z całkowicie automatyczną Pompą ciepła dla przygotowania wody użytkowej o pojemności 300 ltr. W zasadzie od przełomu marzec/kwiecień do końca września/października pompa ciepła będzie przygotowywała wodę użytkową samodzielnie i co ważne, bez włączania się kotła (co ma również duże przełożenie na oszczędność i żywotność kotła oraz jego ilość odpaleń i uruchomień).

Koszty energii jakie potrzebuje pompa do pracy to ok. 40/50 zł na miesiąc i nie więcej!

Zab 09

Wykonane zostały również prace:

– montaż wkładu kominowego koncentrycznego

– w całości wewnętrzna instalacja gazowa od skrzynki do kotła, po naszej stronie były wszelkie wymagane przepisami prawa próby szczelności i odbiory

Po zakończeniu instalacji przekazaliśmy pełną dokumentację odbioru instalacji wraz z protokołami dla możliwości rozliczenia dotacji.