Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Tel: +48 514 056 565

Tel: +48 511 103 481

Kotłownia gazowa kondensacyjna Viessmann Vitodens 200 – Zakopane X 2018

Cel projektu

Kompleksowy montaż gazowej kotłowni kondensacyjnej firmy Viessmann Vitodens 200/w wariancie premium z zasobnikiem cwu 400 ltr.

Przedmiot projektu

Ogrzewanie dwóch budynków bliźniaczych o powierzchni ok 200 m2.

Rozwiązanie

Montaż gazowej kotłowni kondensacyjnej firmy z regulacją pogodową Vitotronic 200 dla możliwości sterowania z każdego miejsca na ziemi. W zasadzie to najnowsza i najlepsza wersja kotłów gazowych Viesmanna w wersji wiszącej. Bardzo solidnej konstrukcji z bardzo dobrej klasy palnikiem Matrixa i wymiennikiem ze stali nierdzewnej Inox(10 lat gwarancji). Kocioł posiada bardzo dokładną możliwość modulowania swojej mocy w zależności od zapotrzebowania, taka modulacja jest bardzo istotna przy ogrzewaniu o parametrach niskotemperaturowych gdzie bardzo precyzyjnie ogranicza swoją moc już od ok 1,9 kw do zapotrzebowania a to zaś ma duże przełożenie na koszty eksploatacji i zużycia gazu.

Automatyka w standardzie jest rozbudowana o wiele przydatnych na co dzień funkcji . Asystent pierwszego uruchomienia, asystent monitorowania spalania gazu z podziałem na każdy dzień tygodnia, kolorowy duży wyświetlacz dotykowy który prowadzi obsługującego przez wszystkie tryby w bardzo intuicyjny sposób = ma również możliwość obsługi przez aplikacje na smartfonie z każdego miejsca na ziemi.

Wykonane zostały również prace:

w całości wewnętrzna instalacja gazowa do kotła wraz z zgrzewaniem elektrooporowym od skrzynki gazowej do budynku, po naszej stronie były wszelkie wymagane przepisami prawa próby szczelności i odbiory

montaż urządzenia podnoszącego ciśnienie wody w budynkach firmy DAB

montaż wkładu kominowego koncentrycznego

zawieszenie grzejników z podłączeniem

Po zakończeniu instalacji przekazaliśmy pełną dokumentację odbioru instalacji wraz z protokołami.