Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków

Realizacje


Realizacje zleceń wykonania oczyszczalni ścieków EKO-BIO

Oczyszczalnia ścieków EKO-BIO – oczyszczanie ścieków w jednym zbiorniku – Czorsztyn

Opis inwestycji

  • Montaż oczyszczalni ścieków EKO-BIO o sprawności 98% do domu jednorodzinnego – proces oczyszczenia ścieków w jednym zbiorniku.
Charakterystyka instalacji:

Przydomowa oczyszczalnia ścieków firmy EKO-BIO to produkt o szerokiej gamie zastosowań i rozwiązań technologicznych. Przydomowa oczyszczalnia biologiczna oraz oczyszczalnia EKO-BIOCH stanowią rozszerzoną wersję standardowych modeli. Posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, spełniając wymogi ochrony środowiska. Dobraliśmy odpowiednią konstrukcję szamba, biorąc pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie i możliwości Klienta.

Loading Images

Oczyszczalnia ścieków EKO-BIO z regulacją wydajności – Falsztyn

Opis inwestycji

  • Montaż oczyszczalni ścieków typu EKO-BIO 12000 l do 6 budynków drewnianych o powierzchni 70 m2 dla celów wynajmu krótkoterminowego. W każdym domku może być od 4-6 os.
Charakterystyka instalacji:

System oczyszczenia ścieków regulowany w zależności od obłożenia: a) Wstępny osadnik o pojemności 6 000 ltr. z możliwością zamknięcia przepływu (w zależności od ilości mieszkańców) b) Pięciokomorowy Reaktor Biologiczny o pojemności 6 000 ltr. składający się z : – komora denitryfikacji, tu trafiają ścieki z budynku oraz przepracowana biomasa z recyrkulacji, w procesie gnilnym (beztlenowym) oraz na skutek procesów flotacji i sedymentacji ścieki oczyszczane są w około 60%, oddzielane są tłuszcze – komora nitryfikacji, ścieki podczyszczone w pierwszej komorze oczyszczalni, poddawane są intensywnemu napowietrzaniu, połączonemu z mieszaniem całej zawartości. Stworzone są warunki idealne dla rozwoju tlenowych mikroorganizmów – rozkładających substancje zawarte w ściekach. Drobnoustroje namnażają się na swobodnie pływających elementach z tworzywa – tworząc niskoobciążone złoże zanurzone, oraz w postaci kłaczków osadu czynnego. To właśnie połączenie tych dwóch technologii, pozwala na osiągnięcie tak wysokiego stopnia oczyszczenia ścieków – komora osadu wtórnego, to już prawie koniec procesu oczyszczania. W tej części urządzenia oddzielana jest przepracowana biomasa od całkowicie oczyszczonych ścieków, które wypływają z oczyszczalni – nie stanowiąc już najmniejszego zagrożenia dla środowiska – sterownik i kompresor procesora dozowania powietrza, które są odpowiedzialne za dostarczanie odpowiednich dawek tlenu (z powietrzem), w precyzyjnie zaprogramowanych przedziałach czasowych – system napowietrzania złoża aktywnego, który jest odpowiedzialny za optymalne dla procesu oczyszczania, dozowanie powietrza w postaci drobnych pęcherzyków – system zawrotu osadu wtórnego, pompa mamutowa (bez elementów mechanicznych, działająca jedynie na zasadzie różnicy ciśnień). Transportuje przepracowaną biomasę do sekcji denitryfikacji (pierwszej komory oczyszczalni). Dzięki temu systemowi osad gromadzi się jedynie w komorze denitryfikacyjnej.

Loading Images

Skontaktuj się z nami, a my z przyjemnością rozwiejemy Twoje wątpliwości i znajdziemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Oferujemy szeroki wybór opcji, bezpłatną wizytę, profesjonalny dobór oraz wycenę.

Nie czekaj!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji