Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Tel: +48 514 056 565

Tel: +48 511 103 481

Pompa ciepła powietrze woda Monoblok dla ogrzewania i przygotowania wody użytkowej – jako jedyne źródło ogrzewania – 2018 Łopuszna.

Cel projektu

Montaż pompy ciepła typu Monoblok do ogrzewania podłogowego.

Przedmiot projektu

Budynek jednorodzinny o powierzchni 200 m2 w Łopusznej.

smog stop

Rozwiązanie

W budynku zostało wykonane w całości niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe. To idealne połączenie z pompą ciepła, która „lubi” niskie parametry zasilania, uzyskując na nich najwyższe sprawności. Oznacza to wprost dla Właścicieli niskie koszty eksploatacji.

Wykonano montaż pompy ciepła typ powietrze – woda w wersji Monoblok dla ogrzewania i przygotowania wody użytkowej i pracuje  jako jedyne źródło ogrzewania.

Monoblok oznacza, że wszystkie podzespoły pompy ciepła znajdują się na zewnątrz budynku i są fabrycznie hermetyczne, co gwarantuje ich szczelność i prostotę montażu. Energia przekazywana jest wprost do bufora w pomieszczeniu technicznym, a stamtąd dysponowana pompą na podłogówkę. Urządzenia typu Monoblok nie podlegają przy tym  restrykcyjnym przepisom  ustawy F-Gaz, w zakresie montażu i serwisowania! 

Ważnym elementem całego układu jest nowoczesny zbiornik buforujący wyposażony dla pompy ciepła w spiralny wymiennik ze stali nierdzewnej o bardzo dużej powierzchni, oraz unikalne rozwiązanie w zakresie  podgrzewania wody użytkowej w sposób przepływowy ( urządzenie 3w1 ).

Ten bufor to ,,bank ciepła,, do którego podłączamy wszystkie urządzenia grzewcze. Mogą to być gazowy kocioł kondensacyjny, kocioł olejowy, kocioł elektryczny, kocioł na paliwa stałe, pompa ciepła, kolektory słoneczne/fotowoltaika, kominek z płaszczem wodnym, albo  inne które mogą być podłączone w przyszłości, bez potrzeby przeróbek w kotłowni.

Istotą tego systemu jest przekazywanie ciepła z urządzeń grzewczych do zbiornika buforowego, a nie bezpośrednio na budynek, co zapewnia ich pracę z najwyższą możliwą sprawnością, a także  zapewnia instalacjom odbiorczym zapas energii, kiedy jej potrzebują.

Pompa ciepła działa na podobnej  zasadzie jak pompa hydrauliczna, która pozwala zwiększyć wysokość lustra cieczy dzięki włożonej energii elektrycznej. Pompa ciepła pozyskuje zaś energię cieplną z powietrza zewnętrznego o niskiej temperaturze nawet  poniżej-25°C , dzięki zachodzącym przemianom termodynamicznym. Pompa ciepła pozwala uzyskać nawet ponad 5 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej. Dzięki temu jej wskaźnik efektywności energetycznej (COP) dla trybu grzania dochodzi do nawet  5. Dla porównania ten sam wskaźnik dla kotłów gazowych wynosi poniżej 1.

Przy wyborze tak zbudowanego systemu grzewczego jw.. GWARANTUJEMY POPRAWNE I BEZAWARYJNE DZIAŁANIE SYSTEMU OGRZEWANIA !!!

Przekazujemy po zakończeniu kompletną dokumentację z przebiegu robót, także dokumentację rozliczeniową z dotacji oraz protokoły z prób szczelności, karty gwarancyjne itp.