Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Tel: +48 514 056 565

Tel: +48 511 103 481

Kotłownia 5 klasy pellet w połączeniu z pompą ciepła dla przygotowania cwu. Dębno 2020

Cel projektu

Kompleksowy montaż kotłowni opartej na automatycznym kotle pelletowym najwyższej 5 klasy firmy LAZAR typ SMART FIRE.

Przedmiot projektu

Budynek jednorodzinny o powierzchni ok 280 m2 ogrzewany systemem mieszanym podłogowe/grzejniki

smog stop

Rozwiązanie

Kocioł Smart Fire posiada najnowszej generacji ekonomiczny, samoczyszczący palnik pelletowy, umożliwiający niezwykle precyzyjne dozowanie i spalanie paliwa. Korpus kotła charakteryzuje się zwartą kompaktową zabudową, wewnątrz której umieszczono większość podzespołów, zabezpieczając je w ten sposób przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Nad całym procesem podawania pelletu i jego spalania czuwa ultraprecyzyjny sterownik z opcją komunkacji przez internet.

lesnica 07

Kocioł w zakresie wytwarzania ciepłej wody współpracuje z powietrzną pompą ciepła. Pompa ciepła samodzielnie i w pełni automatycznie przygotowuje ciepłą wodę użytkową bez udziału kotła poza sezonem grzewczym. Wydłuża się tym samym znacznie żywotność kotła. W okresie zimowym natomiast, kiedy pompa ciepła nie podgrzewa ciepłej wody ze względu na zbyt niskie temperatury powietrza,  funkcję tę całkowicie przejmuje kocioł pelltowy, wykorzystując do tego zabudowany w pompie ciepła zbiornik wody i dedykowaną w tym celu wężownicę spiralną.

W ten sposób wyeliminowaliśmy tradycyjny pojemnościowy podgrzewacz cwu i związaną z nim konieczność pracy kotła w okresie letnim. Różnica w cenie jest niewielka, a Właściciel zyskał alternatywne źródło przygotowania cwu poza sezonem grzewczym o koszcie miesięcznym wynoszącym ok 40 zł!

Zab 09

Po zakończeniu instalacji przekazaliśmy pełną dokumentację odbioru instalacji wraz z protokołami.