Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Tel: +48 514 056 565

Tel: +48 511 103 481

Kotłownia olejowa DeDietrich z pompą ciepła dla CWU-Leśnica 2020

Cel projektu

Zadanie służące ochronie powietrza polegające na montażu ogrzewania ekologicznego

Przedmiot projektu

Budynek jednorodzinny o powierzchni ok 200 m2 ogrzewany systemem grzejnikowym.

Rozwiązanie

Kompleksowa usługa oparta na:

Montaż kotłowni olejowej DeDietrich w połączeniu z niezawodną pompą ciepła dla przygotowania CWU.

Kocioł całkowicie automatycznie współpracuje z powietrzną pompą ciepła która samodzielnie i w pełni automatycznie przygotowuje wodę od kwietnia do września czyli poza sezonem grzewczym bez włączania się kotła, co wydłuży znacznie jego żywotność.

W okresie zimowym, kiedy pompa ciepła nie podgrzewa ciepłej wody ze względu na niskie temperatury powietrza tę funkcję przejmuje kocioł olejowy, wykorzystując do tego zabudowany w pompie ciepła zbiornik wody z wężownicą spiralną .

W ten sposób wyeliminowaliśmy tradycyjny podgrzewacz pojemnościowy. Różnica w cenie jest niewielka, a Właściciel zyskał alternatywne źródło przygotowania cwu w okresie poza sezonem grzewczym o koszcie miesięcznym wynoszącym ok 40 zł!

lesnica 04

SMART TC Dotykowy Termostat pokojowy modulujący przewodowy zapewnia możliwość połączenia sie z domową siecią Wi-Fi i zdalnej kontroli pracy instalacji przy udziale smartfonu lub tabletu.

Dodatkowo bardzo istotnym elementem w przypadku twardej wody jest montaż systemu zmiękczania, zapewnia on wodę przefiltrowaną i zmiękczoną nie tylko dla samego kotła ale również zabezpiecza wszystkie inne urządzenia domowego codziennego użytku tj. zmywarki czy pralki oraz całej instalacji C.O. i CWU.

N sacz zmiekczacz 01

Po zakończeniu instalacji przekazaliśmy pełną dokumentację odbioru instalacji wraz z protokołami.