Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Tel: +48 514 056 565

Tel: +48 511 103 481

Kotłownia gazowa kondensacyjna z pompą ciepła dla przygotowania wody użytkowej. Program dotacji RPO–Zakopane XI 2018

Cel projektu

Zadanie służące ochronie powietrza polegające na zmianie ogrzewania z węglowego na ekologiczne z wariantem dotacji „RPO”.

Przedmiot projektu

Budynek jednorodzinny o powierzchni ok

smog stop

Rozwiązanie

Kotłownia z regulacją pogodową Vitotronic 200 dla możliwości sterowania z każdego miejsca na ziemi. W zasadzie to najnowsza i najlepsza wersja kotłów gazowych Viesmanna w wersji stojącej oraz wiszącej . Bardzo solidnej konstrukcji z bardzo dobrej klasy palnikiem Matrixa i wymiennikiem ze stali nierdzewnej Inox (10 lat gwarancji – to raczej rzadkość u innych producentów).

Kocioł posiada bardzo dokładną możliwość modulowania swojej mocy w zależności od zapotrzebowania, taka modulacja jest bardzo istotna przy ogrzewaniu podłogowym o parametrach niskotemperaturowych gdzie bardzo precyzyjnie ogranicza swoją moc już od ok 1,8 kw do zapotrzebowania a to zaś ma duże przełożenie na koszty eksploatacji i zużycia gazu. Automatyka jest rozbudowana o wiele funkcji które na co dzień mogą się przydać min. Asystent pierwszego uruchomienia, asystent monitorowania spalania gazu z podziałem na każdy dzień tygodnia, kolorowy duży wyświetlacz dotykowy który prowadzi obsługującego przez wszystkie tryby w bardzo intuicyjny sposób = ma w standardzie również możliwość obsługi przez aplikacje na smartfonie z każdego miejsca na ziemi.

Ten wariant oferty zakłada również połączenie z całkowicie automatyczną Pompą ciepła dla przygotowania wody użytkowej. W zasadzie od przełomu marzec/kwiecień do końca września/października pompa ciepła będzie przygotowywała wodę użytkową samodzielnie i co ważne, bez włączania się kotła (co ma również duże przełożenie na oszczędność i żywotność kotła oraz jego ilość odpaleń i uruchomień).

Co ważne Różnica na dzień dzisiaj do np. zakupu zwykłego zasobnika wodnego to nieco ponad ok. 4 tyś zł. a jest urządzeniem niezależnym do ogrzewania wody w okresie lata. Koszty energii jakie potrzebuje pompa do pracy to ok. 40/50 zł na miesiąc i nie więcej!