Pon-Pt: 08:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Tel: +48 514 056 565

Tel: +48 511 103 481

Kotłownia gazowa kondensacyjna Viessmann Vitodens 100–IV-Nowy Targ 2020

Cel projektu

Kompleksowy montaż gazowej kotłowni kondensacyjnej firmy Viessmann Vitodens 200/w wariancie premium z zasobnikiem cwu 400 ltr

Przedmiot projektu

Ogrzewanie dwóch budynku mieszkalno-usługowego o powierzchni ok 350 m2.z podziałem na część mieszkalną oraz usługową z możliwością sterowania każdym pomieszczeniem niezależnie

smog stop

Rozwiązanie

Montaż gazowej kotłowni kondensacyjnej firmy z regulacją pogodową Vitotronic 200 dla możliwości sterowania z każdego miejsca na ziemi.

WARIANT PREMIUM ( Idealne dla budynków nowobudowanych oraz energooszczędnych ) to połączenie jakości z bardzo dużą precyzją pracy  Viessmann Vitodens 200 z regulacją pogodową lub też stałotemperaturową Vitotronic 200 dla możliwości sterowania z każdego miejsca na ziemi. Nowe wzornictwo – ponadczasowe, nowoczesne i funkcjonalne .  

W zasadzie to najnowsza i najlepsza generacja kotłów gazowych Viesmanna . Bardzo solidnej konstrukcji wnętrze z Nowoopracowanym palnikiem MatriX-Plus zwanym jako Serce nowej generacji, który jest jeszcze bardziej niezawodny i efektywny niż jego poprzednik. Układ automatycznej regulacji spalania Lambda Pro Plus zapewnia zawsze pełne osiągi, nawet przy wahaniach jakości gazu i zmiennych warunkach pracy a to zaś zwiększa jego sprawność i precyzje . Największy zakres modulacji przy maksymalnej stabilności płomienia – dla zauważalnie niższego zużycia paliwa.

Kocioł posiada wymiennik wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej Inox Radial / kwasoodpornej ( 10 lat gwarancji na wymiennik to raczej rzadkość u innych producentów ) .

WAŻNE, Kocioł posiada bardzo dokładną możliwość modulowania swojej mocy w zależności od zapotrzebowania, a taka modulacja jest bardzo istotna przy ogrzewaniu podłogowym i grzejnikowym o parametrach niskotemperaturowych gdzie bardzo precyzyjnie ogranicza swoją moc już od ok 1,9 kw do zapotrzebowania a to zaś ma duże przełożenie na koszty eksploatacji i zużycia gazu.

Automatyka jest rozbudowana o wiele funkcji które na co dzień z pewnością się przydadzą . Duży, 7-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy stwarza maksymalny komfort obsługi. Na przykład użytkownik ma zawsze na widoku swój panel energetyczny z danymi o zużyciu energii i uzyskach solarnych.

Ponadto urządzeniem można łatwo sterować za pomocą aplikacji mobilnej .

Asystent pierwszego uruchomienia, asystent monitorowania spalania gazu z podziałem na każdy dzień tygodnia, kolorowy duży wyświetlacz dotykowy który prowadzi obsługującego przez wszystkie tryby w bardzo intuicyjny sposób = ma w standardzie również możliwość obsługi przez aplikacje na smartfonie z każdego miejsca na ziemi.

Aplikacja mobilna ViCare App i zintegrowany interfejs WLAN pozwalają instalatorowi zapewnić swoim klientom komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. W razie zakłóceń w pracy urządzenia instalator zostaje o nim poinformowany, jeszcze zanim w mieszkaniu spadnie temperatura.

To z pewnością kotły na obecne czasy i domy budowane niemal pasywnie – Połączenie design-u z precyzją oszczędności pracy a w efekcie niskie koszty eksploatacyjne !

Wykonane zostały również prace w poprzednich etapach budowy:

– w całości wewnętrzna instalacja gazowa do kotła wraz z zgrzewaniem elektrooporowym od skrzynki gazowej do budynku, po naszej stronie były wszelkie wymagane przepisami prawa próby szczelności i odbiory

– montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej

montaż instalacji centralnego ogrzewania podłogowego, grzejnikowego z podziałem na niezależne strefy sterowania temperaturami

– zawieszenie grzejników z podłączeniem

Po zakończeniu instalacji przekazaliśmy pełną dokumentację odbioru instalacji wraz z protokołami.